Skip to content
Skip to service links: contact, tools, help, the group
Skip to search
Skip to main navigation
Skip to sub navigation
Skip to Footer with links to masthead, print, email a friend and disclaimer
 

O nás

Štruktúra, história a udalosti, ktoré zásadne ovplyvnili vývoj spoločnosti Gerlach.
Dnes európska sieť Gerlach zahŕňa 69 pobočiek s 450 zamestnancami.

Spoločnosť pôsobí v 11 krajinách:
 • Belgicko
 • Bulharsko
 • Česká Republika
 • Holandsko
 • Nemecko
 • Poľsko
 • Rumunsko
 • Slovensko
 • Švajčiarsko
 • Ukrajina
 • Veľká Británia
V ďalších strategických lokalitách spolupracuje Gerlach s rokmi preverenými partnermi, vďaka ktorým vie importné, exportné a tranzitné služby, ako aj fiškálnu reprezentáciu a INTRASTAT ponúknuť klientom v celej Európe.

Produktové portfólio pokrýva všetky potreby klientov v oblasti colnej deklarácie a zahŕňa aj služby pridanej hodnoty ako poradenstvo, tréningy, monitorovanie priebehu colnej deklarácie a omnoho viac, vďaka čomu je Gerlach ideálnym partnerom ak očakávate zabezpečenie hladkého priebehu medzinárodného pohybu tovarov.

Gerlach robí všeto preto, aby bol pripravený na právne zmeny a výzvy, ktoré prináša napríklad modernizovaný colný kódex. Taktiež rozširuje svoju európsku sieť a neustále investuje do vzdelávania svojich zamestnancov, pretože iba tak môže byť dôveryhodným partnerom, schopným zabezpečiť vždy tú najvyššiu kvalitu služieb.
1881
Corneill Gerlach založil na nemecko-holandských hraniciach, pri mestečku Bad Bentheime (D) spoločnosť, nesúcu jeho meno.

1921
Gerlach zabezpečuje prvé prepravy.
Rozvoj prepravného biznisu spoločnosti Gerlach.

1987
Gerlach sa stal súčastou rotterdamskej spoločnosti Royal Nedlloyd.
Prepravné činnosti prešli pod Nedlloyd.
Gerlach pokračuje vo svojom hlavnom predmete podnikania - v colnej deklarácii.

1989
Gerlach otvára nové pobočky na dôležitom hraničnom prechode medzi Poľskom a "novým" Nemeckom.

1991

Prvá pobočka na česko-nemeckej hranici.

1993
Voľný obchod v rámci EU.

1995
Rozšírenie EU (Švédsko, Fínsko, Rakúsko).

2004
Ďalšie rozšírenie EU (Estónsko, Litva, Lotyšsko. Malta, Česká Republika, Maďarsko, Cyprus, Poľsko, Slovensko, Slovinsko).

2006
Gerlach oslavuje 125 rokov.

2007
Rozšírenie EU (Rumunsko a Bulharsko).

2010
Gerlach otvára pobočky v Bulharsku a na Slovensku, čím rozširuje svoju sieť pracovísk, poskytujúcich širokú paletu colných služieb.


Gerlach je európskym lídrom v oblasti zabezpečovania služieb colnej deklarácie, s dlhoročnými skúsenosťami a znalosťami lokálnych podmienok, vďaka čomu dokáže klientom značne zjednodušiť priebeh colnej deklarácie, bez ohľadu na veľkosť a zameranie firmy.

Klientom ponúka riešenia prispôsobené ich potrebám a spoľahlivé služby celoeurópskej siete pracovísk, ktoré zamestnávajú špecialistov na colné záležitosti. Skúsenosti a najnovšie informácie o zmenách v colnej problematike zabezpečujú, že využívaním služieb Gerlach získavate spoľahlivého partnera, ktorý vám umožní plne sa koncentrovať iba na váš hlavný predmet podnikania, bez starostí o priebeh colnej deklarácie.